כיצד מתבצע קידוח באבן

קידוח באבן

קידוח באבן כמו לדוגמא קידוח בשיש או בכל אבן קשה אחרת זהו אתגר מאוד מורכב. האבן היא מאוד חזקה, יותר מכל קיר אחר ובמקרים רבים אפילו יותר מבטון. קידוח שייעשה שלא בצורה הנכונה והמקצועית יוביל לסדקים בשאר חלקי האבן ובעקבות כך לנזקים שידרשו אחר כך תיקונים ואפילו החלפה של משטחי שיש או אבן גדולים.

אז איך עושים את זה בצורה הכי נכונה?

קידוח באבן – כל השלבים

  1. הכנת השטח – יש להכין את המקום בו מבקשים לקדוח. לנקות אותו מפסולת ולשרטט במדויק את האזור הרצוי.
  2. התמגנות – חשוב להתמגן לפני תחילת העבודה על מנת למנוע נזקים חלילה בעקבות הקידוח. זה כולל משקפי עבודה, ביגוד ארוך, כפפות וכן הלאה.
  3. שריטה ראשונית של משטח האבן – כדי שהמקדח ישב טוב ויקדח במיקום המדויק והרצוי, חשוב לשייף בעזרת המקדח גומה ראשונית שם רוצים את הקידוח. זה יקל מאוד אחר כך בביצוע הקידוח כאשר המקדח יעמוד בדיוק במקום הרצוי והחור שיתקבל יהיה מושלם. אם מדובר במשטח שיש חלקלק יש לכך משמעות רבה והשיוף הראשוני יתרום רבות להצלחת המשימה.
  4. לאט אבל בטוח – מומלץ ללחוץ בעדינות ובאיטיות על המקדח ולא לדחוף אותו במשטח האבן. עבודה איטית תועיל לביצוע מדויק ועקבי של הקידוח שייעשה בצורה משולמת.
  5. מים – כל קידוח באבן או בשיש יוצר הרבה מאוד חום שעשוי לפגוע במקדח. לשם כך מומלץ מאוד לעשות שימוש במים על מנת שהראש יתקרר ולא ייפגם בגלל החום הרב.

השימוש במים גם יתרום לפיזור אבק מינימלי באזור העבודה כי טבע המצים הוא לספוח את האבק.

אפשר פשוט להרטיב מידי פעם את המקדח. בעבודות גדולות עם כלים גדולים של מקדחי בטון או מסורי בטון יש חיבור מובנה למים על מנת שהניסור ייעשה בליווי זרם מים שיקרר כל העת את המקדח או המסור.

קידוח באבן

קידוח בכל קוטר

חשוב לדעת! קיימים כוסות קידוח בטון בכל גודל רצוי. החל מכוסות בקוטר קטן ממש המיועד לחורים מינימליים לצנרת וכדומה וכלה בכוסות קידוח ענקיים המתאימים למעבר אנשים.

סוגי קידוחים בגדלים שונים

את מידות הקידוח מודדים לפי צול, לפניכם רשימה של קידוחים במידות שונות.

קידוח בטון 4 צולקידוח בטון 6 צול | קידוח בטון 8 צול | קידוח בטון 10 צול | קידוח בטון 12 צול

אנשי המקצוע בתחום ייטיבו להתאים עבורכם את הכוס הנכונה לכל צורך או מטרה.

שירותי קידוח של חברת היהלום
קידוח לנקודת גז
חברת היהלום מתמחה בשירותי קידוח לנקודת גז. אנו משתמשים בכלים משוכללים ביותר, ובמקדח יהלום ליצירת חורים בבטון. המשיכו לקרוא על קידוח לגז.
פתיחת מ
חברת היהלום מתמחה בכל סוגי קידוחי בטון ליצירת מעבר לארובה. במדריך זה אנו נסביר כיצד עובד התהליך. עד ליצירת מעבר להקמת ארובה בבית שלכם.
קידוח בטון 12 צול
באיזה שימושים נצטרך בקידוח 12 צול? מה המחירים של קידוח כזה? וכל מה שצריך לדעת, המשיכו לקרוא.
מאמרים נוספים - מידע מקצועי קידוח בטון
קידוח ידני
המדריך המלא לקידוח ידני

לעיתים בעבודות ניסור וקידוח בטון, נדרש קידוח במקומות בהם הגישה היא קשה וצפופה. אנשי מקצוע ייטיבו לבצע קידוח ידני במקומות אלו באופן מדויק בהתאם לצורך.

קרא עוד »
השירותים העיקריים של חברת היהלום
ניסור בטון ביהלום
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי ניסור בטון ביהלום, לחצו על הכפתור.
קידוח בטון
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי קידוח בטון ביהלום, לחצו על הכפתור.
הריסת מבנים
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי הריסת מבנים ביהלום, לחצו על הכפתור.