ניסור בטון ללא חריגות

מה הם החריגות בניסור קיר בטון?

מה הם החריגות בתהליך ניסור קיר בטון? למה יש חריגה בביצוע ניסור בבטון? ואיך ניתן לפתור את זה ולבצע ניסור בטון ללא חריגות? הכל במדריך המלא של חברת היהלום.
תוכן עניינים

מה הם חריגות ניסור בטון?

חריגות ניסור הם חריגות הנעשות על ידי המסור, כאשר אנו רוצים ליצור השלמה של חיתוך הקיר. החריגה מתקיימת בשל גודל הדיסק. וכדי ליצור חיבור בין הפסים אנחנו חייבים לחרוג מהפס, כדי לייצר את השלמת החיתוך.

לדוגמא: בקיר בעובי של 30 ס"מ אנחנו משתמשים בלהב מתאים בגודל של 30 ס"מ. כאשר הלהב מגיע לסוף המידה הקיימת, הוא חייב לעבור את המידה בכ20 ס"מ. על מנת לבצע חיתוך שלם של האלמנט אותה אנו רוצים. בשל כך גם נמצא שהחריגה משתנה בהתאם לאופי הקיר. שכן ככל שהלהב יותר גדול כך החריגה גדולה יותר.

תמונה הממחישה ניסור בטון ביהלום כולל חריגות, וניסור ללא חריגות:

חריגות של ניסור בטון
בצד ימין ניסור בטון הכולל חריגות. בצד שמאל ללא חריגות.

למה חייב חריגות בקיר בטון?

על מנת להבין את מהות החריגות בקיר בטון. אנו צריכים להבין שהחריגה מתקיימת אודות צורתו של הדיסק, המורכב במסור היהלום. דיסק היהלום בנוי בצורה עגולה. ולכן כדי לייצר חיתוך מדויק ושלם, מרכז הדיסק חייב לעבור בבטון, על מנת שיתבצע החיתוך. לכן כשקצה הדיסק מגיע לסוף המידה באלמנט אותו אנו חותכים. על אף שנראה לעין כביכול אותו אלמנט כבר חתוך, לא כך הם פני הדברים בשטח. שכן כל עוד מרכז הדיסק לא עובר את הנקודה הסופית של המידה, אותה אנו צריכים לא קיים חיתוך בפועל. וברגע שמרכז הדיסק מגיע לנקודה, אנו מייצרים חריגה בבטון בשל גודל הלהב.

חריגות בטון היכן מותר והיכן אסור

חריגות בבטון הן למעשה סטנדרטיות בתחום הניסור. אך ישנם מקרים בהם פשוט אסור לבצע חריגות בבטון. ישנם מקרים שחריגות בבטון מביאות עימם סכנות של יציבות מבנה וסכנות בטיחות בשעת העבודה. לכן ההמלצה שלנו היא תמיד להתייעץ עם מהנדס/ קונסטרקטור טרם הזמנת העבודה. על מנת לוודא שחריגה בבטון לא תביא עמה ליקויי בטיחות קשים שלפעמים הם גם בלתי הפיכים.

לדוגמא: כאשר החריגה מתבצעת בקיר בטון אשר מחובר לקורת בטון. פגיעה בקורה פוגעת ביציבות המבנה והיא אסורה בצורה אבסולוטית. כמו כן עמודי בטון וקירות תמך אינם ניתנים לחריגות. שכן הסכנות האורבות מאחורי פעולה כזאת הם בלתי הפיכות.

כך נמנעים מחריגות בניסור בטון

כאשר אין לנו היכולת לבצע חריגות בבטון בשל הוראה מהמהנדס. יש לכך פתרון אולטימטיבי באמצעות קידוחי בטון ביהלום.

אז איך מתבצע קידוח למניעת חריגות?

חברת היהלום מאפשרת פתרון שיבטיח לכם אי חריגה בבטון. באמצעות קידוח בטון בפינות אשר בהן מתבצע החיבור בין הפסים. לדוגמא: כאשר אנו מבצעים פתיחת דלת בקיר בטון אנו נבצע 6 קידוחים. 2 בפינות העליונות 2 קידוחים במרכז הדלת ועוד 2 קידוחים בפינות התחתונות.

כך כאשר המסור מתקדם אל עבר נקודת החיבור עם הפס העליון. הוא נתקל בחלל הקידוח וכך מתבצע ניתוק הקיר מבלי לחרוג מהמידות של האלמנט אותו אנו מנסרים. מספר הקידוחים אשר נצטרך תלויה באלמנט אותו אנו מנסרים ובמקומות בהם נרצה להימנע מחריגה.

תוכלו לראות בתמונות למטה שאין שום חריגות.

ניסור בטון ללא חריגות
לפניכם שלושה תמונות הממחישות כיצד מתבצע ניסור בטון ללא חריגות.

במקרים רבים נמצא שלא רק במקומות המסומנים כמסוכנים, נימנע מחריגות בבטון. מקרים רבים של לקוחות הרוצים לשמור על חיתוך אסתטי ומדויק. יבקשו להשתמש בקידוחים למניעת חריגות בבטון. שכן חריגות בבטון מחייבות את הלקוח לתקן את את אותם חריגות על ידי מילוי הקיר המנוסר. דבר שמביא עמו עבודה נוספת על מנת לתת לקיר מראה אסתטי והולם.

כמה צול צריך להיות הקידוח?

הצול משתנה בהתאם למאפייני הבטון. כאשר ככל שאנו מגדילים את החריגה בקיר עבה יותר, כך הקידוח יצטרך להיות במידת צול גבוהה יותר. לדוגמא בניסור קיר בטון בעובי של 30 ס"מ החריגה תהיה בגודל של 20 ס"מ. לצורך כך נצטרך להשתמש בקידוח בעל 8 צול. על מנת להרוויח את אותם 20 ס"מ לטובת המסור. כך נשתמש בכל חריגה, צול הקידוח יהיה בהתאם לחריגה אותה אנו רוצים לחסוך בניסור הבטון.

המחיר עבור ניסור ללא חריגות

אם אתם שואלים האם המחיר של הניסור ללא חריגות יקר יותר? אז התשובה היא כן בוודאי… מאחר ויהיה עלות נוספת עבור הקידוחים. אם אתם רוצים לקבל הצעה מדויקת חייגו עכשיו לטלפון – 077-997-2201.

אם אתם רוצים להבין פחות או יותר מה המחירים. תצטרכו לבדוק את המחירון של הניסור בטון ולאחר מכן מחירון של קידוחי בטון. עברו למחירונים בקישורים הבאים:

סרטונים של ניסור בטון ללא חריגות

על החברת היהלום ניסור בטון:

חברת היהלום היא מהמובילות בתחום הניסור וקידוח בבטון. עם צוות עובדים מיומן ומנוסה אנו מבטיחים עבודה ברף הגבוה ביותר. תחתינו פרויקטים רבים החל מחברות הבנייה המובילות במשק ועד עבודה עם לקוחות פרטיים. שיתופי פעולה עם משרד התחבורה ועיריות רבות. אנו מבטיחים ביצוע יעיל מהיר ומקצועי לכל לקוח אשר נפגש ומצטרף למשפחת היהלום. ליצירת קשר ולהצעת מחיר מהירה אנחנו מחכים לכם כאן.

מאמרים נוספים
חיתוך בטון עם דיסק
חיתוך בטון עם דיסק – איך עושים את זה?
ניסור בטון ע״י מכונת היהלום
ניסור קירות ואלמנטים מבטון ע״י מכונת ניסור בטון ביהלום
ניסור מדרגות בטון
מה חשוב לדעת לפני ניסור מדרגות בטון
ניסור קיר בטון ביהלום
5 דברים שכדאי לדעת לפני שמנסרים את הקירות
ניסור כלונסאות בטון
ניסור כלונסאות בטון במרכז – כל התשובות לכל השאלות
ניסור בטון ביהלום
ניסור וקידוח בטון ביהלום – שיטה מנצחת ותוצאה מדהימה
השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם.

תמונות ניסור בטון
מבצע ל- 30 מתקשרים ראשונים
2 פתחים (חלונות ו/או דלתות) כולל ריסוק
רק ב:
3,300 ₪
חייגו עכשיו והרוויחו את המחיר!

*המחיר לא כולל מע"מ. *עובי קיר עד 25 ס״מ. *ניסור דלתות וחלונות בגודל סטנדרטי. *תנאי עבודה סטנדרטיים. *טלח.