כללי בטיחות ניסור בטון

כללי בטיחות ברזל לעבודות ניסור בטון

תוכן עניינים

יש הרבה מאוד מקרים אשר בהם עולה צורך בניסור או קידוח בבטון. כמו למשל ניסור קירות מבטון לצורך הרחבת פתחים או יצירת חלונות, ניסור רצפה, תקרה או אפילו גשרים בנויים ומדרכות. בכל המקרים הללו חשוב שהניסור ייעשה בעזרת כלי המקצוע המתאימים על מנת שהניסור ייעשה בצורה מדויקת כאשר כך יצליחו להוריד רק את החלקים הנדרשים בלי לגרום לנזקים סביבתיים.

אז נכון שיש פטישי אוויר ויש עוד כלים שמתאימים לצורך הטיפול בבטון. אך אלו רחוקים מלהיות מדויקים והתוצאות של עבודות עם הכלים הללו עשויות לערער את הבטיחות של המבנה כולו. לא פעם נוצרים סדקים, ישנם שברים באזורים בהם לא צריך אותם ואחר כך יש גם לתקן את כל אלו. מעבר לכך, האבק והפסולת המתפזרים בעבודות ניסור בטון עם הכלים האלו הם רבים מאוד ויוצרים נזק לכל הסביבה ולעובדים.

כאשר בוחרים לבצע את הניסור באמצעות הכלים המתאימים, הרי שהניסור גם יחסוך זמן, יחסוך כסף, ישמור על בטיחות המבנה ולא יהיה צרוך בביצוע שיפוצים ותיקונים לאחר העבודה.

אך לפני הכול חשוב להיצמד להוראות הבטיחות הקפדניות על מנת שלא לסכן אף אחד בסביבה.

כללי הבטיחות של חברת היהלום:

על מנת שאכן אפשר יהיה להיות רגועים ובטוחים כי העבודה כולה תיעשה בצורה הכי בטוחה בלי שיגרמו נזקים, יש לשים לב לנתונים הבאים –

  • בדיקת שטח – לפני שמתחילים בעבודה, חשוב לבדוק בעזרת מהנדס קונסטרוקציה כי מדובר במקום אותו אפשר לקדוח. כל הרס של מבנה ואפילו רק חלק מתוך מבנה, מחייב אישור של מהנדס על מנת להבטיח שהניסור לא יסכן את העובדים ואת כל האזור.
  • עבודת צוות – הניסור חייב להתבצע באמצעות יותר מעובד אחד. אחד ינסר את הבטון והשני יאבטח באזור העבודה.
  • בדיקת הקיר – מלבד אישור מהנדס, חשוב לברר כי אין בתוך הקיר חלקי תשתיות, מערכות חשמל, אינסטלציה, תקשורת, גז וכן הלאה. אם מתברר כי יש בתוך הקיר אלמנטים שעלולים להיפגע בעקבת הניסור או להפריע לניסור, הרי שחובה יהיה להסיר אותם ובהתאם לכך יש לתכנן את הניסור.
  • הרחקת אנשים – חשוב להרחיק אנשים מהאזור אשר בו באים לבצע את העבודה. אם מדובר בחלל סגור, יש לפנות את בני הבית או העובדים שלא אמורים לשהות במקום. כשמדובר בעבודה המתבצעת בחוץ, יש להרחיק את עוברי האורח עד סיום הניסור.
  • מיגון – העובדים צריכים להיות מוגנים ולבצע את העבודה עם בגדים ממוגנים שימנעו כל פגיעה אפשרית. זה כולל קסדה, משקפי מגן, לעיתים גם כפפות וכן בגדים ארוכים בהתאם לאופי העבודה. זאת לצורך ההגנה על כל חלקי הגוף.
  • פיקוח בשטח – בעת ניסור בטון עשויים ליפול חלקי בטון, לעוף שבבי בטון והעובדים כמו גם האנשים באזור עלולים להיפגע. מסיבה זו חשוב שיהיה מפקח באזור העבודה שתפקידו  יהיה לבדוק ולוודא כי העבודה כולה תיעשה בצורה הכי בטוחה, תוך שמירה על כל כללי הבטיחות, ללא כל טעויות.

הציוד הנכון לניסור בטון

לצורך ניסור הבטון, חשוב לפנות אל חברה מקצועית שיש לה את הכלים המקצועיים ואת היכולת לבצע את העבודה בצורה הכי נכונה והכי בטוחה. חברתנו מציעה שירותי ניסור בטון על הצד הטוב ביותר בתחום.

הציוד אשר בו מבצעים את ניסור הבטון הוא לרוב מסור היהלום. קיימים מסורי יהלום עם דיסקים בגדלים שונים כאשר כל אחד מהם עשוי לתת מענה למטרה הספציפית אשר לשמה מבקשים לבצע את הקידוח.

רק חברה מקצועית בעלת ניסיון תוכל לבצע עבורכם את הניסור בעזרת הכלים הנכונים למטרה שלכם.

מאמרים נוספים
חיתוך בטון עם דיסק
חיתוך בטון עם דיסק – איך עושים את זה?
ניסור בטון ע״י מכונת היהלום
ניסור קירות ואלמנטים מבטון ע״י מכונת ניסור בטון ביהלום
ניסור מדרגות בטון
מה חשוב לדעת לפני ניסור מדרגות בטון
ניסור קיר בטון ביהלום
5 דברים שכדאי לדעת לפני שמנסרים את הקירות
ניסור כלונסאות בטון
ניסור כלונסאות בטון במרכז – כל התשובות לכל השאלות
ניסור בטון ביהלום
ניסור וקידוח בטון ביהלום – שיטה מנצחת ותוצאה מדהימה
השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם.

תמונות ניסור בטון
מבצע ל- 30 מתקשרים ראשונים
2 פתחים (חלונות ו/או דלתות) כולל ריסוק
רק ב:
3,300 ₪
חייגו עכשיו והרוויחו את המחיר!

*המחיר לא כולל מע"מ. *עובי קיר עד 25 ס״מ. *ניסור דלתות וחלונות בגודל סטנדרטי. *תנאי עבודה סטנדרטיים. *טלח.