המדריך המלא לקידוח ידני

קידוח ידני

לעיתים בעבודות ניסור וקידוח בטון, נדרש קידוח במקומות בהם הגישה היא קשה וצפופה. אנשי מקצוע ייטיבו לבצע קידוח ידני במקומות אלו באופן מדויק בהתאם לצורך. המדריך המלא לקידוח ידני ייתן לכם הסבר מהם המקרים בהם משתמשים בקידוח ידני. באמצעות המקדח הידני ניתן להגיע לקידוחים עגולים ומדויקים בקטרים גדולים ממש. של 30 ס"מ עד 100 ס"מ. ניתן להגיע לקידוח בעומק של 30 מטר בכל קוטר נדרש.

הגובה המינימלי בשטח לצורך ביצוע הקידוח הוא 2.5 מטר.

קידוח ידני
המדריך-המלא-לקידוח-ידני-1

מתי צריך לבצע קידוח ידני?

ישנן מספר מטרות ושימושים לקידוח הידני:

1. בורות ספיגה ובורות רקב

בורות ספיגה אלו הן בורות המיועדים לצורך חיבור לצנרת קרובה לבית לצורך ניקוז השפכים אליהם. בור רקב הוא גם כן סוג של בור בדומה לבור ספיגה. ההבדל בכל זאת ביניהם הוא שבתחתית הבור מניחים אבנים. התפקיד של האבנים הוא לעצור מוצקים כדי לצמצם את זיהום מי התהום כאשר רק הנוזלים מצליחים לחלחל לתחתית האדמה.

2. בדיקת קרקע

יש מקרים רבים אשר בהם יש צורך בבדיקת הקרקע. כאשר יש צורך באיסוף מידע על איכותה של הקרקע לצורך ביצוע עבודת בקרקע הזו. לרוב מדובר בקידוח שנועד לצורך בנייה של מבנים חדשים במקום. במקרים רבים הקידוח הוא המקום שהגישה אליו מוגבלת ורק הקידוח הידני יהיה יעיל.

3. קידוחי כלונסאות

לעיתים יש צורך במספר קטן של בורות שדורשים חיזוק על ידי עמודי כלונסאות. בגלל שמדובר במספר נמוך של בורות, לא יהיה מסובך לבצע אותם באמצעות הקידוח הידני.

קידוח ידני הידראולי – איך זה נעשה?

הקידוח הידני הוא רק סוג אחד של קידוחים הידראוליים שמוצע כיום כשירות בתחום של קידוחי כלונסאות.

הקידוח הידני לא נעשה ממש בידיים כפי שאולי משתמע מהשם של סוג הקידוח הזה. המדובר הוא בקידוח שמתבצע על ידי מנוע שמפעיל כוח הידרואלי באמצעות לחץ שמן. הוא מאפשר למגדל המקדח להסתובב וכך מתבצע הקידוח בעומק הדרוש.

אמנם יש חיסרון בסוג הקידוח הזה. החיסרון הוא בעיקר בהגבלת הניידות של מגדל הקידוח. היות והקידוח נעשה למעשה באמצעות מגדל קידוח שהוא בעל לוח בקרה מכני, כמו כן המגדל לא מונח על גבי המכונה או על גבי מנוף בהם אפשר לעשות תנועה מהירה מבור לבור, על כן בוחרים לעשות שימוש בקידוח הידני רק במקרים בהם יש צורך בקידוח של בור בודד או מספר בורות בודדים.

זאת בניגוד למשאית קידוח אשר עליה יושבת מכונת הקידוח וכך מתאפשרת התנועה המהירה של קידוחי בורות רבים זה אחר זה.

למה זה טוב?

לקידוח הידני יש יתרונות מוכחים במקרים אשר בהם מדובר בקידוח שנעשה במקומות צרים או במרתפים או כל מקום קטן וצר אחר שם אין אפשרות להיכנס עם משאית קידוח.

  • הקידוח הידני הוא קידוח שנחשב קומפקטי, הוא קטן יחסית, הוא גם גמיש לשטחים צפופים וקטנים והוא גם סובב מכשולים.
  • ישנו יתרון מהותי נוסף לקידוח הידני והיא העובדה שאין מגבלות בעומק שנדרש לקידוח. אפשר להגיע לעומקים גדולים מאוד. אך מצד שני יש גם חיסרון לא מבוטל. הזמן שאורך לבצע את הקידוח הידני הוא ארוך יחסית זאת משום שהקידוח נעשה באיטיות והתנועה של מגדל הקידוח בעת המעבר מבור לבור נעשה בצורה ידנית ועל כן זמן הקידוח מתארך יותר וגם נעשה מסורבל יותר ביחס לסוגי הקידוח האחרים.

איך מבצעים את הקידוח הידני?

לפני שמתחילים לבצע את הקידוח הידני, יש לבנות תחילה את מגדל הקידוח. מגדל הקידוח עשוי מעמודי פלדה אשר אליהם מחברים לוח בקרה מכאני יחד עם כבל שמחזיק את המקדח.

הלוח המכאני מסייע על השליטה על עוצמת הסיבוב של המקדח וכך מושגת השליטה על כל ההתנהלות של הקידוח מול המנוע שנמצא רחוק יותר ממגדל המקדח.

הסיבה לכך היא כי על פי רוב, המקומות אשר בהם מבצעים את עבודות הקידוח הם קטנים מאוד ועל כן אין מקום להניח שם את המנוע. על כן מניחים אותו במרחק מה ממגדל הקידוח.

מי יבצע עבורכם את הקידוח הידני?

לצורך ביצוע הקידוח הידני, חשוב לפנות אל חברה מקצועית שיש לה את הניסיון בתחום הזה של הקידוח הידני לצד ידע מקצועי בתחום הספציפי הזה של קידוח ידני. כי קידוח שלא נעשה בכלים הנכונים, עלול לגרום לנזקים חמורים ואף לסכן אנשים.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

קידוח בטון 10 צול
קידוח חור למזגן עם הציוד המשוכלל והמתקדם ביותר לקידוח נקי ומהיר. יחד עם מיומנות, מקצועיות וניסיון רב.
קידוח לנקודת גז
חברת היהלום מתמחה בשירותי קידוח לנקודת גז. אנו משתמשים בכלים משוכללים ביותר, ובמקדח יהלום ליצירת חורים בבטון. המשיכו לקרוא על קידוח לגז.
פתיחת מ
חברת היהלום מתמחה בכל סוגי קידוחי בטון ליצירת מעבר לארובה. במדריך זה אנו נסביר כיצד עובד התהליך. עד ליצירת מעבר להקמת ארובה בבית שלכם.
קידוח בטון 12 צול
באיזה שימושים נצטרך בקידוח 12 צול? מה המחירים של קידוח כזה? וכל מה שצריך לדעת, המשיכו לקרוא.
מאמרים נוספים - מידע מקצועי קידוח בטון
קידוח באבן
כיצד מתבצע קידוח באבן

קידוח באבן כמו לדוגמא קידוח בשיש או בכל אבן קשה אחרת זהו אתגר מאוד מורכב. האבן היא מאוד חזקה, יותר מכל קיר אחר ובמקרים רבים

קרא עוד »
השירותים העיקריים של חברת היהלום
ניסור בטון ביהלום
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי ניסור בטון ביהלום, לחצו על הכפתור.
קידוח בטון
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי קידוח בטון ביהלום, לחצו על הכפתור.
הריסת מבנים
כדי לקבל פרטים נוספים על שירותי הריסת מבנים ביהלום, לחצו על הכפתור.